Korona Pogórzy 1-3 kwietnia 2016 - zdjęcie 1

Korona Pogórzy 1-3 kwietnia 2016

Atrakcje turystyczne Pogórza Rożnowskiego w województwie małopolskim będzie można poznać podczas tegorocznej akcji "Korona Pogórzy", która odbędzie się w dniach 1-3 kwietnia 2016 roku. 
 
"Korona Pogórzy" to więcej niż przygoda! To 2,5 dnia atrakcji, 5 wycieczek pieszo-autokarowych po Pogórzu Rożnowskim, 14 ciekawych prelekcji dotyczących tego regionu.
 
Pokażemy wspaniałe miejsca między Tarnowem a Nowym Sączem na Pogórzu Rożnowskim, które warte są poznania i odwiedzenia. 
 
Na uczestników "Korony Pogórzy" czeka ponad 100 nagród do wygrania (w tym lot balonem nad Jeziorem Rożnowskim), występ kapeli regionalnej, degustacje lokalnych smakołyków, warsztaty wypieku chleba, warsztaty rzeźbiarskie, rejs statkiem po Jeziorze Rożnowskim, zwiedzanie zapory, winnicy, gospodarstw agroturystycznych, skansenu pszczelarstwa, zabytkowych obiektów oraz wiele niespodzianek. 
 
Wszystko to utrzymane w lekkiej, przyjaznej atmosferze miłośników wypoczynku, zwiedzania i dobrej zabawy.
 
Podczas dwóch wieczorów odbędą się prelekcje i prezentacje na temat Pogórza Rożnowskiego poprowadzone przez przewodników i ekspertów związanych z Pogórzem. Na wszystkie prelekcje wstęp jest wolny.
 
Na wydarzenia zapraszają: Studenckie Koło Przewodników Górskich w Krakowie, Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody "pro Natura" z Wrocławia, Gmina Korzenna, Gminny Ośrodek Kultury w Korzennej, Studenckie Koło Przewodników Górskich Harnasie z Gliwic oraz miłośnicy i eksperci związani z Pogórzem Karpackim.
 
Impreza ma charakter niekomercyjny. Zapraszamy na Pogórze Rożnowskie w pierwszy weekend kwietnia!