Park Miniatur Ogrodzieniec - zdjęcie 1

Park Miniatur Ogrodzieniec

Park Miniatur znajduje się tuż przy zamku w Ogrodzieńcu, a właściwie Podzamczu. Ten pięknie położony park rozrywki pozwala poznać Szlak Orlich Gniazd biegnący przez całą Jurę Krakowsko-Częstochowską wraz usadowionymi przy nim warowniami. Dokładne rekonstrukcje zamków jurajskich w skali 1:25, odtworzone zostały zgodnie z prawdą historyczną i umiejscowione względem siebie podobnie jak w terenie. 

Wśród zamków jurajskich w Parku zobaczysz oczywiście ten w Ogrodzieńcu, Olsztynie, Pieskowej Skale i wiele innych. Od roku 2012 zobaczyć też można potężny model Klasztoru na Jasnej Górze z okresu XVI wieku. Pomiędzy warowniami stoją: wieża strażnicza, katapulta, trebusz i balista.
 
W Parku w Ogrodzieńcu można usiąść i zjeść. Dla dzieci przygotowano bezpieczny i kolorowy plac zabawy. To idealne miejsce na weekendowy wypoczynek. Obok Parku wznoszą się okazałe ruiny zamku, nieopodal Park Linowy, a kilka km stąd można też zwiedzić historyczny gród na Górze Birów.
 
Od 2014 roku obok Parku Miniatur powstał za sprawą tego samego właściciela Park Ogrodzieniec skupiający kilka parków rozrywki - Park Rozrywki, Park Doświadczeń Fizycznych, Dom Legend i Strachów oraz Tor Saneczkowy.

Zobacz również opis miasta Ogrodzieniec i atrakcje turystyczne, które w tym miejscu się znajdują - może znajdziesz coś ciekawego dla Ciebie.

Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie tej atrakcji to zapraszamy na nasze forum turystyczne gdzie poznasz wielu ciekawych ludzi.

Autor: Ania Piernikarczyk Anna Piernikarczyk
Park Miniatur Ogrodzieniec - zdjęcie 2
Park Miniatur Ogrodzieniec - zdjęcie 3
Park Miniatur Ogrodzieniec - zdjęcie 4
Park Miniatur Ogrodzieniec - zdjęcie 5
Park Miniatur Ogrodzieniec - zdjęcie 6

Adres i mapa

Ogrodzieniec, ul. Zamkowa 33, Podzamcze
tel.: kasa: 32/ 672-30-92, biuro: 784-744-737
strona www

Opinie i oceny

Ogólnie
 
Atrakcje
 
Estetyka
 
Ceny
 
Mike, 2017-07-19 10:37:02
Niedzielna wycieczka do Ogrodzieńca :)

https://www.youtube.com/watch?v=0IAK_8sK1Js
Ogólnie
 
Atrakcje
 
Estetyka
 
Ceny
 
jarek, 2017-05-22 13:30:58
Fanie odwiedzic w trakcie wizyty w Ogrodziencu, najlepszy jest Park Doświadczen, no i Tor Saneczkowy
Ogólnie
 
Atrakcje
 
Estetyka
 
Ceny
 
Jarek, 2016-10-09 14:25:41
Ogólnie
 
Atrakcje
 
Estetyka
 
Ceny
 
Kasia, 2014-10-15 15:22:54
Witam,

Byłem w Parku Ogrodzieniec i zastanawiam się czy większość tu osób pisze o tym samym miejscu ?

Pojechałam w sobotę z mężem i trójką dzieci i kupiliśmy bilet rodzinny za 99 zł. W tej cenie mieliśmy super Dom Strachów, Park Miniatur, Park Doświadczeń i Park Rozrywki... wyszło nas +- 20 zł za osobę, a spędziliśmy tam niecałe pół dnia i było fantastycznie.!!! Wszystkie atrakcje były w cenie. Nie wspomnę, że w pobliżu jest mnóstwo innych atrakcji: Zamek, Tor Saneczkowy, Park Linowy.
Także w z mojego punktu widzenia FANTASTYCZNE miejsce :)

Pozdrawiam serdecznie!
Kasia :)
Ogólnie
 
Atrakcje
 
Estetyka
 
Ceny
 
Kate , 2014-08-17 22:57:14
Byłam w Parku w ten piątek. Święto... mówiąc szczerze ludzi masa i to był największy problem tego miejsca.. duże kolejki. Poza tym wyjazd jak i samo miejsce bardzo udane, najważniejszy uśmiech na twarzy dziecka i pytania kiedy tu wrócimy :) Jeśli chodzi o cennik to najlepiej brać bilety pakietowe - najbardziej się wtedy opłaca, a atrakcji jest dość dużo... bo Parki są rozbite na kilka tematycznych ośrodków. Mała gastronomia ale za to można wyjść i zjeść w kilku ciekawych knajpkach nieopodal. DUŻYM plusem jest to, że można wchodzić i wychodzić z Parku, dlatego daje duży plus. Obsługa też bardzo miła, mój synek gdy się przwrócił - natychmiast podbiegła pani, spytała czy wszystko wporządku i wręczyła lizaka :) Życzę jak najwięcej takich rzeczy - ludzkich! Polecam Ogrodzieniec!!
Ogólnie
 
Atrakcje
 
Estetyka
 
Ceny
 
ka28k, 2014-07-28 08:22:02
Właśnie jestem z rodziną po odwiedzinach w Parku Rozrywki w Ogrodzieńcu i muszę przyznac, że jestem nieco rozczarowana. Oczywiście zgadzam się, że Park Miniatur utworzony jest z dużą precyzją, jest mały, ale to nie jest dużym minusem, bo fajnie się to ogląda, bardziej rozczarował sam Park Rozrywki. Praktycznie nie ma tam żadnych większych atrakcji dla dzieci oprócz dmuchanego zamku, kilku zjeżdżalni i karuzeli. Niestety w tym miejscu nie da się pozostać na dłużej tak, aby dziecko się nie nudziło. Brakuje innych podstawowych np huśtawek, piaskownic, jakiś sprzętów, które przyciągnęłyby nie tylko młodsze dzieci, ale o nieco starsze. Tor saneczkowy w porządku, ale drogi jak na zjazd za 5zł, bo jest mały ( krótki).
A i nie da się pół dnia jeżdzic tylko na tym.
Park doświadczeń fizycznych niby OK< ale do zwiedzenia w 30 min, bez większych fajerwerków. Reasumując w mojej opinii koszt biletu rodzinnego ok 108 zł jest zawyżony do prezentowanych " atrakcji".
Wycieczka udana, ale spodziewałam się większych doznań rozrywkowych :) dla dzieci.
Ogólnie
 
Atrakcje
 
Estetyka
 
Ceny
 
werka, 2013-04-30 16:54:24
cudowne miejsce
Ogólnie
 
Atrakcje
 
Estetyka
 
Ceny
 
anita, 2012-09-19 09:12:53
Fajne jest to, że w jednym miejscu można poznać uroki całej pięknej Jury, może przydały by się też ostańce gdzie niegdzie? np. maczuga herkulesa...
Ogólnie
 
Atrakcje
 
Estetyka
 
Ceny
 
ania, 2012-05-17 14:39:43
Fajne miejsce, trochę mały ogólnie ten park.
Ogólnie
 
Atrakcje
 
Estetyka
 
Ceny
 
piernik, 2012-05-17 14:19:16
Bardzo mi się tam podobało - pięknie wykonane zamki na tle zamku Ogrodzieniec - super.
Może trochę mało tam miejsca, ale przynajmniej wszystko można objąć wzrokiem.