Kraina Miniatur - Ludkoland we Wrocławiu - zdjęcie 1

Kraina Miniatur - Ludkoland we Wrocławiu

Kraina Miniatur to ciekawy park rozrywki we Wrocławiu, który mieści się przy wrocławskim Zoo i Afrykarium. To jedyne takie miejsce w okolicy, gdzie zobaczysz miniatury zabytkowych budowli z całej Polski. 
 
W Krainie Miniatur stanęło 9 modeli wykonanych w skali 1:25. Podziwiać możesz tu m.in. miniaturę sejmu Rzeczpospolitej, zabytkowego dworca głównego we Wrocławiu, soboru w Hajnówce oraz cudnego pałacu Marianny Orańskiej w Kamieniu Ząbkowickim. Dla dzieci przygotowano plac zabaw wyposażony dodatkowo w gry i zabawy zręcznościowe.
 
Oprócz miniatur wrocławski Park Rozrywki oferuje inne atrakcje, jest tu makieta, która pokazuje największe zabytki i atrakcje Dolnego Śląska, m.in. zamki, pałace, kościoły, spływy pontonowe, parki linowe i sztolnie. 
W Ludkolandzie można dobrze zjeść w Tawernie.

Zobacz również opis miasta Wrocław i atrakcje turystyczne, które w tym miejscu się znajdują - może znajdziesz coś ciekawego dla Ciebie.

Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie tej atrakcji to zapraszamy na nasze forum turystyczne gdzie poznasz wielu ciekawych ludzi.

Autor: Ania Piernikarczyk Anna Piernikarczyk
Kraina Miniatur - Ludkoland we Wrocławiu - zdjęcie 2
Kraina Miniatur - Ludkoland we Wrocławiu - zdjęcie 3
Kraina Miniatur - Ludkoland we Wrocławiu - zdjęcie 4
Kraina Miniatur - Ludkoland we Wrocławiu - zdjęcie 5

Adres i mapa

Wrocław, ul. Wróblewskiego 9 (obok Zoo)
tel.: 606-339-889
strona www