Oceanika w Chrustach - zdjęcie 1

Oceanika w Chrustach

Oceanika jest to zespół wielkoformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń z całego świata, a łączna objętość wody to 250 000 litrów.  Jest też najbogatszą wystawą ryb akwariowych w Polsce.
 
W kilku wielkich zbiornikach znalazły się ryby z wód rzek, jezior, mórz i oceanów z różnych części świata. Jest m. in. akwarium z biotopem Azji, w którym pływają sumy pangi, tołpygi, sum ludojad oraz kilka gatunków, które wyginęły już w  warunkach naturalnych. Wśród ryb z Ameryki Południowej są bardzo rzadkie sumy, pielęgnice czy prapłaziec- ryba dwudyszna, której przodkowie dali początek dominacji czworonożnych zwierząt na suchym lądzie.
 
W Oceanice znalazł się też zbiornik z rybami z jeziora Malawi, a w nim 50 gatunków kolorowych ryb o różnych wzorach, a także akwarium z niezwykłymi rybami rafowymi. Jest akwarium z rybami z szelfu kontynentalnego, w którym pływa m.in. Rocha swoim kształtem przypominająca gitarę, żarłacze- czarnopłetwy i gruby, a także Ognica pstra o silnym jadzie powodującym ogromny ból po ukłuciu kolcem jadowym.
Wyjątkową atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, jest niecka z tzw. akwarium dotykowym, w którym można samodzielnie nakarmić ryby.

Oprócz ryb jest też wiele innych wodnych stworzeń, m.in. azjatyckie jaszczurki, żółwie, traszki chińskie, czy zwierzęta zamieszkujące las namorzynowy. Są też zbiorniki z ośmiornicami, łodzikami, krabami japońskimi  i meduzami.

Dodatkowo na wszystkich, którzy chcieliby na własnej skórze poczuć, jak maleńkie rybki robią masaż i poprawiają krążenie, w Oceanice czekają rybki Garra Rufa, które za pomocą swoich przyssawek oczyszczają skórę i łaskocząc wykonują delikatny masaż.
Oceanika jest jedną z atrakcji Kompleksu Świętokrzyska Polana.

Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie tej atrakcji to zapraszamy na nasze forum turystyczne gdzie poznasz wielu ciekawych ludzi.

Oceanika w Chrustach - zdjęcie 2
Oceanika w Chrustach - zdjęcie 3
Oceanika w Chrustach - zdjęcie 4
Oceanika w Chrustach - zdjęcie 5
Oceanika w Chrustach - zdjęcie 6

Adres i mapa

Chrusty k/Zagnańska, ul. Laskowa 95
tel.: 41 260 50 60
strona www

Opinie i oceny

Ogólnie
 
Atrakcje
 
Estetyka
 
Ceny
 
Miki, 2017-10-06 15:38:18
Rewelacja!
Ogólnie
 
Atrakcje
 
Estetyka
 
Ceny
 
AnnaS, 2017-08-11 10:20:22
Oceanika w górach? A jednak! Super miejsce